ميخ های نواری ويستا

" ویستا " در فرهنگ فارسي به معنای علم و دانش و درفرهنگ لاتین به معنای چشم انداز مي باشد.

پروسه تولید ميخ های نواری چند مرحله ای است که در ابتدا میخ های مورد نیاز این گروه ازمحصولات با قطر ها و طول های منطبق با استانداردهای بین المللی و به شکل میخ های معمولی تولید شده سپس بمنظور ایجاد فرم های فیزیکی دنده ای و مته ای روی میله (ساق ) تحویل واحد" رولینگ " شده و پس از فرم پذیری توسط  قالب های مخصوص ،  جهت نوارشدن به سالن " کولیتینگ "  انتقال  داده میشوند تا توسط ماشین های مخصوص میخ ها  به روش جوش الکتریکی و با دو رشته سیم مسوار بیکدیگر متصل شده و در ادامه  فرآیند با عبوردادن نوار میخ ها  به داخل حوضچه حاوی رزین پوششی بنام " ونیل " سبب روان سازی وکاهش مقاومت میخ در برابر فرو رفتن بداخل چوب های خشک و سخت (کاهش نیروی اصطکاک) وکاهش سرعت  اکسید شدن (زنگ زدگی) درچوب های خیس  ومرطوب  میگردد، در انتهای پروسه توسط کلف جمع کن ماشسین مربوطه بصورت کویل (کلاف گرد ) با قطریکسان متناسب با حجم مخزن میخکوب ها  و به تعداد تعریف شده متناسب با گیج (قطرمیخ) از400 - 150عددی جمع آوری شده  و توسط  اپراتور داخل کارتن های ویژه نواری با برند "ویستا "  بسته بندی میگردند.

واحد عرضه و فروش این گروه از محصولات صرفا براساس کارتن و تعداد میخ موجود درآن می باشد که برروی کارتن های بسته بندی درج گردیده است.

 


ميخ های نواری دنده ای  " ویستا "

این فرم از میخ های نواری دارای حلقه های كونيك یا مخروطي متوالي برروی بدنه (ساق) میخ هستند و به گونه  ای طراحی شده اند که به راحتي داخل چوب فرو رفته و به شدت با بافت های چوب درگير شده وچنان استحكامي را دراتصال بوجود می آورند كه جداسازی آن بسیار دشوار و در پاره ای موارد ناممکن خواهد بود. بلحاظ تنوع سایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر فرم های میخ های نواری یکسان بوده اما به لحاظ قیمت فروش با میخ های نواری مته ای دارای قیمتی یکسان می باشند. اتصالاتی را که این فرم از میخ های نواری دنده ای در چوبهای خشک ایجاد میکنند بقدری محکم است که تنها درصورت شکستن چوب قادر به جداسازی یا درآوردن میخ خواهید شد . میخ های نواری دنده ای نیزبا کلیه میخکوب نواری بادی " ویستا "  قابل استفاده می باشند. 

موارد کاربرد

 • ساخت انواع پالت و باکس های چوبی استاندارد جهت صادرات کالاهای وزین و گران قیمت که استحکام اتصالات و حفظ سلامت کالا از اهمیت بسزایی برخورداراست  مانند پتروشیمی ها و...
 • ساخت انواع غلاف یاجعبه های چوبی حمل مهمات وجام شیشه که درحمل و نقل بسیار پر ریسک هستند.
 • ساخت کندو زنبورعسل که بطور مرتب و دوره ای جابجایی های منطقه ای دارند.
 • ساخت انواع کلافهای چوبی  مبل های راحتی و میز و صندلی و بوفه و کمد وغیره که سبب افزایش کیفی کار وافزایش ضریب اطمینان در ارائه گارانتی و دادن تضمین دوام بیشتر به خریدارمیگردد.
 • درساخت پالتها یا جعبه های چوبی ویژه محصولات کشاورزی و غذایی که بصورت مایع یا نیمه جامد بوده و سلامت کالا در حمل ونقل جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • درمعماری و دکوراسیون داخلی منازل و اماکن عمومی کاربرد دارد. 

ميخ های نواری مته ای " ویستا "   

بدليل فرم فيزيكي وشيارهای جلو برنده که روی میله (ساق ) میخ ها ایجاد شده هنگام فرورفتن بداخل چوب ، حركتي چرخشي يا دوراني در جهت عقربه های ساعت داشته ً و ميخ را به سمت جلو هدايت کرده و تخته زیرین را با قدرت به سمت تخته رویین میکشاند که سبب ایجاد اتصالی محكم و مطلوب میگردد. هرچه دانسیته چوب های مصرفی بالاترباشد عملکرد میخ های نواری مته ای در ایجاد اتصال افزایش می بابد. ترجیحا از این فرم میخ درساخت انواع سازه های چوبی که بعضا" نیاز به تغییرکاربری وجداسازی اتصالات چوبی بمنظور استفاده مجدد از تخته های برشی آن در ساخت  مصنوعاتی دیگر دارد ،استفاده میشود زیرا سختی اتصالات باندازه فرم دنده ای نیست که سبب شکستن چوب یا تخته ها هنگام جداسازی اتصالات گردد. این فرم از میخهای نواری نیز بلحاظ تنوع در سایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر میخ های نواری یکسان وبه لحاظ قیمتی نیزبا میخ های نواری دنده ای یکسان میباشند.  

میخ های نواری ساده " ویستا "  

این فرم ازمیخ نواری پس ازتولید توسط ماشین های میخ سازی بلافاصله برای نوارشدن به واحد کولیتینگ سپرده می شوند وهیچگونه عملیات فرم دهی روی میله (ساق) این میخها صورت نمی گیرد .کاملا مشابه میخ های نجاری معمولی دستی هستند و تنها وجه تمایز آنها در ضخامت های خاص و در نوار شدن با دو رشته سیم مسوار بروش جوش الکتریکی است که قابلیت کاربرد درمیخکوبهای بادی را پیدا کرده وسبب سرعت عمل بالا یی درساخت انواع مصنوعات چوبی می شوند.اغلب صاحبان کارگاه هایی از این فرم میخ استفاده میکنند که بحث قیمت تمام شده و حاشیه سود سازه هایشان در رقابت تنگاتنگ بسیارمحدود است تا حدی که تفاوت قیمت میخ های نواری مته ای یا دنده ای بازارفروششان را دچارمشکل می نماید و یا سازه هایشان بگونه ای طراحی شده اند که یکبار مصرف بوده و استحکام اتصالات درحد نسبی مورد قبول خریدارمی باشد . این فرم از میخ های نواری نیز بلحاظ تنوع درسایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر میخ های نواری یکسان  اما به لحاظ قیمتی بعلت حذف پروسه فرم دهی ارزانتر از فرم دنده ای و مته ای می باشند.    

موارد کاربرد  

 • پالت های چوبی سبک

 • چهارچوب های چوبی درب و پنجره

 • چهارچوب های زیر یخچالی و اجاق گاز جهت بسته بندی محصول.

 • صفحه فلنچ قرقره کابل های سایز کوچک که نوک میخ ها از پشت کار پرچ یا خم میشوند.

 • اتصالات چوبی موقت جهت آماده سازی سازه برای پیچ و مهره کردن اتصالات

 • انواع شاسی های چوبی یکبارمصرف

 • انواع سازه های چوبی که بصورت سری کاری(انبوه) تولید می شوند اعم ازچهارپایه،نردبان چوبی، جعبه های چوبی میوه وسبزیجات و.... 


مزايای استفاده از ميخ های نواری ویستا

تقليل ضايعات میخ مصرفی

اتوماسيون خط توليد

صرفه جويی اقتصادی(جايگزيني ميخ نواری با طول و قطر كمتر با ميخ های معمولي با طول وقطربیشتر)

كاهش بهای تمام شده

سرعت و سهولت انجام كار

افزايش راندمان توليد

استفاده بهينه از نيروی كار

افزايش كيفيت محصول 

تضمين استحكام اتصالات

 


 

نشانی : تهران، خیابان دکتر شریعتی، خیابان ملک، پلاک 50، طبقه اول

کدپستی :۱۵۶۵۷۹۴۱۱۶

تلفن تماس :  ۷۷۵۲۳۰۰۰(۹۸۲۱+)

فکس :  ۷۷۵۳۶۰۶۰ (۹۸۲۱+)

ایمیل:  info@vistanail.com

با ارسال آدرس ایمیل خودتون از جدیدترین اطلاعات در مورد محصولات ما مطلع شوید.
Preloader